Kredi Kartı Taksitlendirme Firmaları

Kredi kartı taksitlendirme firmalarından söz edildiğini büyük ihtimalle duymuşsunuzdur. Çünkü kart borcunu ödemekte zorluk çeken ve bankaların kara listesine girmek istemeyen kullanıcıların sayısı gerçekten oldukça fazladır ve onların işini kolaylaştıran bu hizmet de giderek daha yaygın bir hale gelmektedir.

Bu hizmet basit, pratik ve zaman almayan bir şekilde halledilir. Şöyle ki: Borcunu ödemekte zorlandığınız kartınızın borcu taksitlendirme anlaşması yaptığınız firmanın yetkilisi tarafından tespit edilir. Anlaşma sağlandığı takdirde bu borcun tamamı aracı firma tarafından kapatılır. Borcunuzun üzerine yüzde 12 yıllık vade farkı eklenir ki bu kartınızı taksitlendiren firmanın bu hizmetin bedeli olarak aldığı komisyondur. Tüketicileri bu hizmeti almaya yönelten sebep ise alınan yıllık faizin bankanın alacağı yıllık faizden daha düşük olmasıdır. Daha sonra kartınızla vade farkının eklenmesiyle oluşan yeni rakam tutarında taksitli alışveriş işlemi yapılır ve bu şekilde yeniden oluşturulan borcunuz 12 eşit takside bölünür.

Kredi kartı taksitlendirme hizmeti avantajlıdır; çünkü sizi kart borcunuzu asgari ödeme yaparak kapatmaya çalışmanız durumunda her ay kabusunuz olan ağır faiz yükünden kurtarır.

• Bu hizmet size avantaj sağlar çünkü zaten sıkıntı ve üzüntü içinde olduğunuz bir dönemde sizden bir sürü evrak temin etmeniz veya kefil göstermeniz istenmeyecektir.

Kredi kartı borç taksitlendirme yaptırmak avantajlıdır; çünkü her ay aynı miktarda ödeme yaparsınız ve 1 yıl sonra bunun sona ereceğini bilirsiniz.

• Bu hizmet avantajlıdır çünkü kapsamında erteleme kampanyaları da vardır, bu kampanyalar sayesinde borcunuzu ödemeye kartınız taksitlendirildikten 3-4 ay sonra başlayabilirsiniz.

Sadece kullanıma açık durumdaki kart veya kartlarınıza uygulanabilen taksitlendirme işlemi sizi bankaların kara listesinde yer almaktan korur. Bu listede yer almanız durumunda gelecekte herhangi bir gereklilik için kredi alabilmeniz çok zor veya bazen de imkansız hale gelecektir.