Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartlarının kullanım yelpazesi gün geçtikçe genişlemektedir. Bu bağlamda; fatura ödemeleri, online ve reel alışverişler, alınan teknolojik ürünler gibi birçok sektör için tercih edilmekte ve gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Fakat kredi kartlarının bir başkasından alınan borç paralardan bir farklarının olmadığını da mutlaka bilmek gerekir. Konuyu genişletecek olur isek kredi kartı kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi harcama miktarının geri ödenemeyecek olmasıdır. Bu hususta; harcamaları kontrollü yapmak ve harcanan her paranın mutlaka geri ödenilecek olduğunu bilincini kaybetmemek gerekir.

Kredi Kartları İle Alakalı Olarak Bilmemiz Gerekenler Nelerdir?

Kredi kartınız ile yaptığınız harcamalara mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Bu bağlamda; harcama sliplerinizi saklamanızı ve buna ek olarak sakladığınız sliplerin miktarını düzenli olarak toplamanızı öneriyoruz. Eğer harcamalarınızı bu şekilde yapar iseniz ay sonunda sıkıntı yaşamazsınız. Buna ek olarak ise; kredi kartınızın içerisinde her ay ve her zaman bıraktığınız kullanım dışı bir miktarınız olsun. Bu sayede belirsiz ve zorunlu yani aciliyeti olan ve hiç ortada yok iken çıkan sorunlarınızı kolayca çözebilirsiniz.

  • Kredi kartı taksitlendirme sayesinde, kart borçlarınızı omzunuzda bir yük gibi görmekten kurtulabilirsiniz.
  • Kredi kartınızın limitini genel itibari ile gelir seviyeniz belirler. Bu bağlamda; bankaya sunmuş olduğunuz gelir belgesinin kredi kartı limitiniz için bir ön belirleme aracı olduğunu da bilmeniz de fayda var. Buna ek olarak ise; kredi kartınızın limiti her nasılsa gelir seviyenizden yüksek bir şekilde belirlenmiş ise mutlaka bu limiti düşürmelisiniz.
  • Kredi kartı borcu taksitlendirme fırsatlarını asla görmezden gelmemelisiniz. Bu bağlamda; kartınızın yalnızca asgari dönem tutarını ödeyip, kalan tutar için faizin işlemesini seyretmek yerine; kartınızın tüm borcunu kolayca ödeyebilir ve kalan tutarı önümüzdeki hesap kesim dönemine aktarabilirsiniz. Ve bu aktarma işleminin yapılmış olması halinde herhangi bir faiz bedeli de ödemenize gerek kalmayacaktır.
  • Yaptığınız alışverişlerinizin mutlaka hangi hesap kesim dönemini etkileyeceğini de kendiniz belirlemelisiniz. Bu bağlamda; ay içerisinde iki kez yüksek tutarlı alışveriş yapmak zorunda kalırsanız; bir tanesini için de bulunduğunuz hesap kesim dönemine almalı bir tanesini de bir sonraki ayın hesap kesim dönemine bırakmalısınız.

Kredi Kartı Borçları

Kredi kartı borçlarınızı her ay için belirlenmiş olan hesap kesim dönemi içerisinde ödemiş olmanız gerekir. Aksi halde; yasal takip sürecine girmeniz kaçınılmaz olacaktır. Eğer kartınızın var olan güncel borcunu bir kerede ödeyemeyeceğinizi düşünüyor iseniz; bu ayı atlatmaya bakmak yerine konu ile alakalı olarak bankanızla görüşmeyi tercih etmelisiniz. Her bankanın bu konuda sunacağı seçenekler farklıdır. Fakat genel olarak bankalar arasında kullanılan yöntem; kart borcu taksitlendirme olarak bilinir. Burada; var olan borcunuza belirli bir faiz oranı eklenir yahut da eklenmez, bu bankanın seçeneğidir, kart borcunuz belirli aylara bölünür tıpkı vadeli kredi ödemeleri gibi olur. Ve sizler, yasal takip sürecine girmeden borcunuzu kolayca ödersiniz.

Kredi Kartlarının Online Kullanımı

Kredi kartı borç taksitlendirme fırsatından yararlanmak genel olarak online alışverişler için çok daha fazla mümkündür bu bağlamda; dilediğiniz her alışverişi yapabilir ve kredi kartınız ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız ödemenin dilerseniz tek çekim dilerseniz de birkaç taksitten oluşması tam anlamı ile sizin tercihinize bağlı olur. Kart taksitlendirme şeklinde yapılan alışverişlerin ödemesi tek çekim ödemelere göre çok daha kolay olur. Şöyle ki; ay içerisindeki harcamalarınızı tek bir dönem içinde ödemek zorunda kalmaz ve kendinizi bu konuda sıkıntıya sokmuş olmazsınız.