En Büyük Derdimiz Kredi Kartı Borçları

En Büyük Derdimiz Kredi Kartı Borçları

Herkesin kullandığı kredi kartlarının insanlar üzerindeki etkisi herkesin malumu. Hele ki yeni kart alan kişilerin, olmayan paraları harcarken ki savurganlığından ve bankaların yüksek faizlerinden kaynaklı oluşan ciddi borçlar gün geçmiyor ki bir aileyi daha yaralamasın.

İnsanlar önceki yıllarda maaş yatma gününü iple çekerken, günümüzde artık kredi kartının hesap kesim tarihini gözler hale geldiler. Herkesten duyduğumuz maaşını kredi kartı borcunu ödemek için bankalara yatıran çalışanlar, çığ gibi büyüyen kredi kartı borcuna çare arar hale geldiler.

Bir kere elden kaçan ipin ucunu bir daha yakalayamayanlar, evlerine gelen hacizlerle soğuk duş etkisi yaşıyorlar. Kredi kartını sadece kullanmayı seven, ancak kullandığı meblağların geri ödemesini yatırmak yerine en az ödeme tutarını yatırmayı alışkanlık haline getirenler, hiç anlamadan büyüyen kredi kartı borçlarının altında eziliyorlar.

Yükselen kredi kartı borcu için çözüm

Tüm maaşını kredi kartına yatıran, deyim yerindeyse kredi kartı için çalışan insanlar, son yıllarda artan kredi kartlarını dışarıdan aldıkları desteklerle ödemeye çalışıyor. Bankadaki kredi kartını yine bankadan yüksek faizle aldığı krediyle kapatmaya çalışanlar, birkaç ay sonra daha büyük borçlar altında ezilmeye başlıyorlar.

Bu borç yığınlarından kurtulmak isteyenler için kurulan özel kredi kartı borç taksitlendirme sistemleri zaman zaman bankaların kendi bünyesinde yapılabiliyor olsa da, çoğu zaman dışardan sadece bu işi yapan firmalar tarafından gerçekleştiriliyor.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nedir?

Kart taksitlendirme nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en net cevap, kredi kartı borcunu tamamen kapatmak isteyenler için oluşturulmuş, sizin yerinize kredi kartının tüm borcunu kapatan ve bu ücreti sizden küçük bir faizle taksitler şeklinde, sanki ev eşyası alıyormuşsunuz gibi geri alan bir sistem olduğudur.

Bu sistemi daha yakından öğrenebilmek için kart taksitlendiren siteler aracılığı ile bilgi edinmeniz mümkün kılınıyor. Tüm kredi kartlarına yapılan taksitlendirme seçenekleri, özellikler, faizler ve birçok bilgiye ulaşabileceğiniz bu siteler sayesinde, artık kredi kartı borcunun altında daha fazla ezilmenize ve size hiçbir yararı olmayan faizler ödemenize gerek kalmayacak.

Bankalara ödediğiniz aylık faizlerden daha az rakamlarla tüm borcunuzu silme fırsatı bulacağınız kart taksitlendir sistemiyle, kredi kartıyla ilgili beyaz bir sayfa açma imkânı bulacaksınız.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Öncelikle internetten yapacağınız geniş aramayla hangi firmanın sizin kullandığınız kredi kartına taksitlendirme yaptığını kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • Kredi kart taksitlendirme sırasında size uygulanacak faizi diğer firmalarla karşılaştırmalısınız. Şirketler çoğu zaman borçlu kredi kartınızın hangi bankaya ait olduğuna önem verirler. Bankalarda kaynaklı faiz farklılıkları oluşmaktadır. Eğer şirketin internet sitesin faizlere ulaşamazsanız, direk arayıp faiz oranlarını öğrenmelisiniz. Karar verirken en az 3 şirketten teklif almanızda fayda olacaktır.
  • Birbirinden farklı birçok kart taksitlendirme şirketi olduğunun farkında olmalısınızdır. Şirketlerin size sunacağı faizler ve teklifler arasında sağlıklı bir karar verebilmeniz için dikkatli bir şekilde araştırma yapmanız gerekmektedir.
  • Birçok kredi kartı borcu taksitlendirme sitesi, size vereceği hizmette internet ağını kullanmamaktadır. Bu nedenle eğer büyük şehirlerdeyseniz, internetten araştırıp güvenilir olduğuna inandığınız sitenin ofise gitmeniz içinizin daha rahat etmesini sağlayacaktır.
  • Kredi kartı borcunuz eğer hudutları çoktan aşmış ve banka tarafından kredi kartınız bloke edilip yasal işlem başlatıldıysa, ne yazık ki çoğu firma bu aşamadan sonra taksitlendirme yapmamaktadır. Bu yüzden eğer borcunuzu çok fazla olduğunu ve ileri dönemlerde de ödeyebilme gibi bir ihtimaliniz olmadığını düşünüyorsanız, daha geç olmadan taksitlendirme şirketlerine başvurmalısınız.
  • Bankalarda biriken borçlarınızın her geçen gün katlanarak büyüdüğünü unutmamalısınız.